خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه

ترکیه کشوری است با آب و هوای کوهستانی که در همسایگی غربی کشورمان واقع شده است. این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد برای ترانزیت کالا از آسیا به اروپا استفاده می شود. رونق صنعت گردشگری در کشور ترکیه سبب شده تا هرساله تعداد زیادی از گردشگران برای گذراندن تعطیلات به این کشور سفر کنند. طبق آمارهای به دست آمده خرید و فروش املاک در ترکیه توسط مهاجران خارجی طی سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. ایرانیان درصد بالایی از خریداران خانه در ترکیه را تشکیل می دهند که یکی از اصلی ترین دلایل آن پایین بودن قیمت ملک در ترکیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی می باشد. البته با توجه به شیوع ویروس کرونا آمار خرید و فروش ملک در ترکیه با کاهش رو برو گردید اما این کاهش موقتی بوده و با گسترش واکسیناسیون کرونا روند خرید و فروش ملک در این کشور به روند رو به رشد خود بازگشته است.

طبق سیاست های دولت ترکیه هر شخصی که اقدام به خرید خانه در ترکیه با حداقل مبلغ 250 هزار دلار نماید می تواند اقامت کشور ترکیه را برای خود و خانواده اش دریافت نماید. با توجه به افزایش سرسام آور قیمت ملک در ایران بسیاری از ایرانیان ترجیح می دهند تا در ترکیه اقدام به خرید ملک نمایند. این اقدام دو مزیت عمده دارد که اولین مزیت آن خرید خانه در یک کشور خوش آب و هوای اروپایی است و دومین مزیت آن دریافت اقامت ترکیه در کمترین زمان ممکن است. خرید خانه در ترکیه مزایای فراوانی دارد که در این مطلب از ریماکس سیتی به شرح آن خواهیم پرداخت.

مزایای خرید خانه در ترکیه

همانطور که قبلا اشاره کردیم خرید خانه در ترکیه از مزایای بسیاری برخوردار است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم

اخذ اقامت ترکیه : مهم ترین مزیت خرید خانه در ترکیه، امکان اخذ اقامت این کشور با خرید خانه با هر مبلغی می باشد. اگر ملک خریداری شده شما ارزشی کمتر از 250 هزار دلار داشته باشد به شما اقامت یک ساله تعلق می گیرد که قابلیت تمدید دارد. با تمدید این نوع اقامت به مدت 5 سال در ترکیه شما امکان درخواست حق شهروندی و دریافت پاسپورت این کشور خواهید داشت. اما  در صورتی که ملک شما ارزشی برابر یا بیش از 250 هزار دلار داشته باشد شما می توانید برای دریافت اقامت دائم ترکیه اقدام کنید که ظرف مدت چند ماه درخواست شما بررسی شده و برای شما اقامت دائم صادر خواهد شد.

قیمت مناسب تر نسبت به ایران : با مقایسه قیمت ملک در تهران و شهرهای ترکیه درخواهید یافت که قیمت ملک در ترکیه ارزان تر از ایران است. علاوه بر این امکانات و مزایایی که با خرید ملک در ترکیه کسب خواهید کرد بر ارزش ملک خریداری شده خواهد افزود. در لیست خریداران ملک در ترکیه ایرانیان بیشترین رغبت را برای برای خرید دارند و جزو چند کشور اول در این زمینه هستیم. هر چند نام کشورهایی چون روسیه و عراق نیز در این لیست به چشم می خورد. پس فرصت را از دست ندهید و اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید با کارشناسان ریماکس سیتی در این زمینه مشورت نمایید.

شرایط زندگی در ترکیه : کشور ترکیه از لحاظ فرهنگی و سبک زندگی بسیار به ایران شباهت دارد و همین نزدیکی تمدن دو کشور باعث شده تا این کشور به محل مناسبی برای زندگی و مهاجرت برای ایرانیان تبدیل شود. هزینه های زندگی در کشور ترکیه با میزان درآمد شما در این کشور متناسب است و مشکل چندانی برای گذران زندگی در این کشور نخواهید داشت.

رفت و آمد آسان به ترکیه : ایرانیان برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا نداشته و می توانند حداکثر به مدت 3 ماه در این کشور اقامت توریستی داشته باشند. ترکیه به دلیل داشتن مرز زمینی مشترک با ایران امکان مسافرت زمینی به این کشور حتی با خودروی شخصی وجود دارد. پرواز های بین ایران و ترکیه همواره برقرار بوده و در کمترین زمان می توانید به این کشور مسافرت کنید.

سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه : با خرید ملک در ترکیه به نوعی سرمایه گذاری درستی انجام می دهید. ملک خریداری شده شما اگر با مشورت اهل فن و کارشناسان ما در ریماکس سیتی انجام بگیرد مطمئنا با گذشت زمان بر ارزش آن افزوده خواهد شد و با یک تیر چند نشان می زنید. اگر در شهر و محله درستی ملک بخرید قطعا سود خوبی نصیبتان خواهد شد.

امکانات و جاذبه های گردشگری فراوان ترکیه : ترکیه به عنوان یک کشور توریستی و خوش آب و هوا شناخته شده و سرمایه گذاری عظیمی در بخش گردشگری این کشور انجام شده است. این امکانات گسترده در ترکیه باعث می شود تا شما زندگی شاد و جدیدی را تجربه نمایید

محدودیت های خرید خانه در ترکیه

  • اتباع خارجی که به ترکیه مهاجرت می کنند فقط اجازه دارند تا 30 هکتار از اراضی ترکیه را خریداری نمایند.
  • در زمین ها و اراضی که در مناطق نظامی و امنیتی ترکیه واقع شده اند به هیچ یک از اتباع خارجی اجازه خرید ملک داده نمی شود.
  • مهاجران خارجی می توانند تنها تا 10 درصد از املاک هر ناحیه راخریداری نمایید
  • اتباع خارجی برای خرید ملک در ترکیه می توانند درخواست خرید اعتباری از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری داشته باشند و محدودیتی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه

ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی به خصوصی که دارد دارای آب و هوایی دلچسب و معتدل است. ترکیه تنها کشوری است که بخشی از آن در اروپا و بخش دیگر در آسیا واقع شده و این مساله می تواند در انتخاب شهر مورد نظر برای خرید خانه تاثیرگذار باشد. برای خرید خانه در ترکیه داشتن شناخت کافی از شهرهای مختلف ترکیه ضروری است که در ادامه مطلب به شرح مختصری از شهرهای مناسب جهت خرید ملک در ترکیه خواهیم پرداخت.

استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه و به نوعی قلب تپنده این کشور به حساب می آید که بسیار مورد توجه گردشگران و سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. این شهر توریستی به دلیل جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد همه ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران خارجی است که برای گذراندن تعطیلات به این شهر سفر می کنند. علاوه بر این بسیاری از برندهای مطرح دنیا در زمینه های پوشاک، لوازم خانگی و… در این شهر فعالیت می کنند که به همین جهت مقصد بسیاری از بازرگانان و سرمایه گذاران برای سفر، سرمایه گذاری و خرید خانه در استانبول می باشد.

آنکارا

آنکارا به عنوان پایتخت کشور ترکیه، یکی از بهترین شهرها برای کارو تحصیل در ترکیه محسوب می شود. در مقایسه با استانبول و سایر شهرهای توریستی ترکیه، آنکارا به عنوان مرکز اداری ترکیه شناخته می شود. در این شهر گردشگر زیادی به چشم نخواهد خورد و اکثر اتباع خارجی که به شهر سفر می کنند برای مقاصد کاری و اداری می باشد.