خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول

استانبول بزرگ ترین شهر کشور ترکیه است و جزو شهرهای بزرگ دنیا به شمار می رود. این شهر توریستی بین ایرانیان طرفداران زیادی دارد و در طول سال تعداد زیادی از ایرانیان به این شهر زیبا سفر می کنند و بسیاری از آنان خواستار خرید خانه در استانبول هستند. استانبول به عنوان پلی بین آسیا و اروپا شناخته می شود و تنها شهر جهان است که قسمتی از آن در اروپا و قسمت دیگر در آسیا قرار دارد. این شهر تاریخی با تمدن مدرن غربی و تمدن سنتی شرقی آمیخته شده است به طوری که افراد با فرهنگ های مختلف را در خود جای داده است. در طول تاریخ این شهر دستخوش تغییرات زیادی شده است و حاکمان مختلفی بر این شهر حکمرانی کرده اند.

شهر استانبول پرجمعیت ترین شهر ترکیه می باشد و شامل حدود 39 منطقه می باشد. این شهر در گذشته به قسطنطنیه نامیده می شده است و در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود به عنوان پایتخت امپراطوری رم، بیزانس و اپراطوری عثمانی مورد توجه قرار گرفته است. استانبول مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه می باشد و با اینکه پایتخت ترکیه نیست اما مهمترین شهر این کشور به حساب می آید. این شهر با دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان، هتل های لوکس و امکانات متعدد طی سال های اخیر به یکی از قطب های گردشگری در دنیا تبدیل شده است و جزو برترین شهرها در جذب گردشگر می باشد.

علاوه بر زیبایی های چشم نواز و جذابیت های زیاد شهر استانبول برندهای مشهور صنایعی مانند پوشاک و لوازم خانگی در این شهر نمایندگی دارند که باعث می شود تاجران و بازرگانان زیادی برای کسب و کار به این شهر سفر کنند. بازار املاک استانبول در طی سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته و در جذب سرمایه گذار عملکرد خوبی داشته است. با خرید خانه در استانبول می توانید برای دریافت اقامت ترکیه اقدام نمایید که البته شرایط و قوانینی دارد و در مطلب خرید خانه در ترکیه به طور مفصل به آن پرداخته ایم. کارشناسان شرکت ریماکس سیتی با آشنایی کامل به مناطق مختلف استانبول و با شناسایی مناطقی که احتمال رشد بیشتری دارند اقدام به راهنمایی و مشاوره مشتریان می نماید. در ادامه با ما همراه باشید تا هر چه بیشتر با استانبول و شرایط خرید ملک در آن آشنا شوید.

بهترین مناطق برای خرید خانه در استانبول

برای خرید خانه در استانبول نیاز دارید تا حتما با محله های این شهر آشنایی داشته باشید و متناسب با نیاز خود نسبت به خرید ملک اقدام کنید. در ادامه اقدام به معرفی تعدادی از بهترین مناطق استانبول جهت خرید خانه از دیدگاه کارشناسان ریماکس سیتی خواهیم پرداخت.

محله ببک استانبول

ببک یک محله ی ساحلی لوکس و در واقع جزو گرانترین محله هاس استانبول محسوب می شود که در قسمت اروپایی استانبول و در کنار تنگه بسفر قرار گرفته است. این منطقه از استانبول به خاطر رستوران ها و کافه های لوکس و با کیفیت و همچنین سبک زندگی مرفه و مجلل مردم منطقه مشهور است. ساحل این قسمت از شهر بسیار زیبا است و بین گردشگران محبوبیت زیادی دارد. موقعیت این منطقه به گونه ای است که به راحتی از آن می توان به مناطقی مانند اتیلر، بشیکتاش، اورتاکوی و روملی حصار دسترسی داشت. در قسمت شمالی محله ببک مراکز خرید آک مرکز و استینه قرار گرفته اند. در این ناحیه مجتمع های مسکونی لوکس و گران قیمتی وجود دارند که محل زندگی بسیاری از افراد مشهور و ثروتمند ترکیه می باشد. دانشگاه بوغازچی نیز در این ناحیه قرار گرفته که از دانشگاه های برتر ترکیه به شمار می رود.

منطقه ماسلاک استانبول

منطقه ماسلاک جزو بزرگترین مناطق برای توسعه املاک در استانبول به شمار می رود و به عنوان مرکز سرمایه گذاری استانبول شماخته می شود. ماسلاک در قسمت اروپایی استانبول واقع شده که به مناطق معروفی چون ساری یر، شیشلی و لونت واقع شده است. موقعیت جغرافیایی منطقه ماسلاک به گونه ای است که در نزدیکی مراکز بزرگ خرید و مکان های ورزشی،فرهنگی و هنری واقع شده است. در ضمن جاده های اصلی نیز از نزدیکی منطقه ماسلاک عبور می کنند و حمل و نقل عمومی در این منطقه به خوبی پاسخوگوی نیاز شهروندان می باشد. این منطقه محبوب فقط چند دقیقه با میدان تاکسیم و لونت فاصله دارد و حدودا نیم ساعت تا رسیدن به فرودگاه سوم استانبول فاصله است که اهمیت این منطقه را برای سرمایه گذاری دوچندان می کند.

منطقه بشیکتاش استانبول

بشیکتاش جزو بهترین مناطق برای خرید خانه در استانبول ترکیه است. این منطقه در قسمت اروپایی استانوبل و در نزدیکی ساحل واقع شده است. منطقه بشیکتاش آب و هوای مساعدی دارد و گران ترین محل استانبول به شمار می رود. این محله دارای آپارتمان ها و ویلاهای لوکس و گران قیمت است. مغازه ها و کافه های این ناحیه برای ملاقات های دوستانه و کافه گردی بسیار مناسب می باشند. سه دانشگاه بزرگ استانبول در این محله بنا شده اند. باشگاه فوتبال بشیکتاش در این منطقه قرار گرفته و در روزهای مسابقه محل تجمع تعداد زیادی از طرفداران به فوتبال می شود. از خصوصیات بارز این منطقه امنیت بسیار بالای این منطقه است. منطقه بشیکتاش جاذبه های گردشگری و تفریحی مختلفی دارد که در ادامه به چند مورد از آن اشاره می کنیم:

  • سوار شدن به کشتی تفریحی
  • بازدید از موزه نقاشی و مجسمه
  • تماشای مسابقات فوتبال در ورزشگاه
  • بازدید از کاخ دلمه باغچه
  • پارک ییلدیز و اقامت در سوئیت سلطنتی
  • و…